Szafa przesuwna antidotum na brak miejsca

Szafa to jak do tej pory mebel, który pozwala na schowanie największej ilości ubrań, pościeli oraz ręczników i innych rzeczy. Wyznacznikiem jej użyteczności są ilość i wielkość półek, miejsca na drążku na wieszaki oraz posiadanie dodatkowych ciekawych rozwiązań jak szuflady, kosze czy wieszaki na obuwie. Niezależnie jednak od fikuśności wnętrza szafy kluczem do zadowolenia jest jej pojemność. Dobrze jest jeżeli w szafie możliwe jest umieszczenie kosza, kartonów i innych pojemników, w których możliwe jest zgromadzenie różnych drobniejszych rzeczy, jak sezonowe obuwie, drobne części garderoby i wiele innych przedmiotów. Ważna jest również przestrzeń jaką otrzymujemy pod drążkiem na wieszaki, warto zapewnić sobie jej tyle aby swobodnie zmieściły się tam również płaszcze i suknie, jeśli takowe posiadamy.
szafa przesuwna

szafa przesuwna wnętrze
Do rozwiązań wyjątkowo praktycznych można zaliczyć oferowane przez duże firmy, jak Ikea, systemy szaf konfigurowalnych, w których użytkownik, samodzielnie ma możliwość dostosowania wnętrza szafy do swoich potrzeb, wcześniej je projektując. Jednak takie rozwiązanie wiąże się z znacznym kosztem, szafa o wymiarach 3m na 2,5 m to koszt nierzadko przekraczający 4 tysiące, co wykracza poza budżet większości rodzin.
Jeżeli ktoś dysponuje skromniejszym budżetem może rozejrzeć się za mniej kosztownymi opcjami, jak na przykład szafy przesuwne o stałym wnętrzu, które dzięki temu, że są oparte na prostych rozwiązaniach (półki i wieszak) i nie dają możliwości konfiguracji, stają się meblami stosunkowo niedrogimi. przykładem takiego mebla jest pojemna szafa , we wnętrzu której znajdziemy liczne półki, których nigdy za wiele, trzy drążki na wieszaki oraz kilka szuflad. biorąc pod uwagę cenę tego mebla jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie.
Jeżeli producent szafy miał dobry pomysł na rozmieszczenie półek, drążków itp. to większość klientów będzie usatysfakcjonowana tym co otrzyma, a szczególnie kwotą jaką będzie musiała zapłacić za ten mebel. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem, jedną z rzeczy, które umykają podczas wyboru szafy jest jej głębokość, to często pomijany parametr, interesuje nas jak jest wysoka i jaka szeroka szafa, tak aby zmieściła się na ścianie pod którą chcemy ją postawić, jednak zapominamy, że o jej pojemności decyduje również jej głębokość, chyba nikt nie chciałby aby podczas zamykania szafy, wystające z niej wieszaki cały czas tarły o skrzydła drzwi. Pamiętajmy zatem sprawdzić w specyfikacji jaka jest głębokość szafy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *