Od kogo dobry Internet w Wieruszowie ?

internet wieruszów

 

Wpis powstaje ponieważ w ostatnim czasie zmieniałam dostawcę internetu i miałem przy tej okazji możliwość poznania dość dokładnie rynku dostawców usług internetowych w moim regionie. Po pierwsze gdy zacząłem szukać zaskoczył mnie urodzaj jaki tera mamy. Pamiętam gdy pierwszy raz zakładałem internet w moim domu byłem skazany na neostradę lub jakiś kulejący internet przez radio, który jak się okazało po próbnych testach nie bardzo się nadawał do czegokolwiek, a już na pewno nie do w miarę płynnego serfowania po sieci, które w tamtym okresie było bardzo popularne, dziś większość młodych ludzi ogranicza się do portali społecznościowych i rzadko wypływa poza ich obszar, nie wiedząc co tracą.
Tak więc zacząłem przeglądać oferty lokalnych firm dostarczających sygnał i okazało się, że jest aż trzech potencjalnych kandydatów oraz natia, którą od razu odrzuciłem ze względu na mało konkurencyjną ofertę.
Na polu bitwy pozostało więc 3 dostawców, wśród których musiałem wybrać moim zdaniem najlepszą. Czynnikiem decydującym była atrakcyjność oferty oraz jakość świadczonych usług. Zgodnie z zasadami wolnego rynku pakiety przygotowane przez poszczególnych dostawców różniły się jedynie mało znaczącymi detalami, które nie wpływały zasadniczo całość oferty a jedynie miały przekonać odsetek klientów, którzy będą mieli pewne wątpliwości o tym, że to właśnie usługi tej firmy są tym czego szuka klient.

Tak więc przeszedłem do kryterium drugiego, jakość usługi. Jakość rozumiana jako stabilność połączenia oraz realna osiągana prędkość. Te czynniki były dość trudne do zbadania, szczególnie stabilność sygnału. W celu zebrania informacji o interesujących mnie kwestiach postanowiłem zasięgnąć jeżyka wśród sąsiadów i znajomych. Owocem kilkudniowego “wywiadu” był obraz na temat analizowanych firm, z którego nie do końca jasno ale wyłaniał się faworyt. Okazała się nim firma Wifimax dostawca internetu w Wieruszowie i okolicach, której jakość usług wydawała się najlepsza natomiast znaczenie miała też kwestia ewentualnego serwisu, który był bardzo dobry a czas reakcji krótki.
Tak więc od kilku tygodni jestem posiadaczem, szybkiego, niezawodnego internetu, który po tym co prawda niedługim okresie, mogę polecić każdemu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *